Як правильно вибрати корм для кота і собаки?
До вибору корму для свого улюбленця варто ставитися досить серйозно. По суті, від того, чим харчуються наші домашні тварини залежить їх здоров'я в майбутньому.
У наш час існує величезна кількість торгових марок і лінійок кормів для наших вихованців, і за всім цим різноманіттям і рекламою вже і не зрозуміти, який же з них хороший і потрібний конкретно Вашому тварині.
У цій статті ми будемо говорити про правильному підборі корми і спробуємо дещо пояснити, як вибрати відповідний саме вашому улюбленцю корм.
Для початку варто забути про всякі «Мені подруга казала, що ось цей корм найкращий» чи «Так у мого сусіда кіт живиться самим дешевеньким кормом і живе вже 10 років». Корм варто підбирати ІНДИВІДУАЛЬНО для кожної тварини.
Навіть покупка найдорожчого харчування не гарантує гарне самопочуття вашого домашнього улюбленця. Якщо ви купили корм, а Ваш улюбленець не хоче його їсти, це зовсім не означає, що корм поганий, цілком імовірно, що він просто не підходить Вашому вихованцеві.
Отже, є кілька критеріїв, за якими варто вибирати корм для Вашого пухнастого друга.
· Консистенція
Для початку варто визначитися буде корм у вигляді консервів або сухого корму. Тут варто зауважити, що більшість фахівців все ж рекомендують саме сухий корм, або більш поширений варіант, де основний раціон – сухий корм, консерви – ласощі, заохочення.
· Склад
Безумовно, це найважливіший критерій за яким варто вибирати корм. У складі корму кількість зазначеного продукту йде від більшого до меншого. Таким чином, на першій позиції буде стояти той інгредієнт, якого в кормі найбільше. У складі якісного корму на першому місці обов'язково повинно бути зазначено м'ясо, при чому, конкретно. Якщо це м'ясо курки, то на упаковці повинно бути вказано не просто «м'ясо», а «м'ясо курки» або, наприклад, «куряча борошно». Злакових ж повинно бути як можна менше, особливо тих, що погано засвоюються, наприклад, кукурудза. При цьому в складі обов'язково повинні бути фрукти і овочі, а консервантів як можна менше.
· Смак/Запах
Теж досить важливий критерій при виборі корму, особливо, якщо це стосується кішок. Останні дослідження показали, що кішки не люблять їжу відрізняється від звичної, так як в дикій природі нова їжа може служити причиною отруєння або навіть смерть. Так що якщо кішка все життя харчувалася кормом на основі курки, від корму на основі лосося вона цілком може відмовитися, що знову ж зовсім не значить що корм поганий, просто не підходить конкретно їй. Так що варто враховувати переваги конкретно Вашого вихованця.
· Виробник
Коли мова йде про виробника, варто вибирати вже перевірені торгові марки, які на ринку не один рік. Не варто купувати корми, що продаються в супер-маркеті, зазвичай вони низької якості (економ класу) і розраховані на споживача, який не буде розбиратися в складі, а просто хоче купити недорого і швидко. Краще зайти в спеціалізований магазин або на сайті, вибір там куди більше, можна спокійно порівняти склад, запитати ради у продавця або консультанта і навіть дізнатися про відгуки на той чи інший товар. При цьому на упаковці обов'язково має бути вказана дата виробництва і термін зберігання, штрих-код, логотип компанії та інформація про виробника.
· Клас корми
Існує 4 класу корми: економ, преміум, супер-преміум і особливий клас – холистик, який є підвидом класу супер-преміум. Вважається, що годувати домашнього вихованця потрібно мінімум кормом класу преміум. Часто люди в спробі заощадити купують корм економ класу, аргументуючи тим, що тварина їсть з апетитом і ніяких проблем немає. Часто такі власники зі своїми тваринами виявляються в вет.клініці вже з непоправними проблемами травною системою і наріканнями на всі сухі корми. Найбільш кращими все ж вважають корми класу холистик. Відрізняються вони від інших видів не тільки якістю інгредієнтів, кількістю міститься м'яса і відсутністю злакових, головна різниця полягає в тому, що склад такого корму максимально наближений до того, чим харчувалися тварини в дикій природі. Тобто, в основному м'ясо, ягоди, фрукти, овочі, які легкозасвоювані для тварини. Так само до складу цього корму входить м'ясо мінімальної термообробки, що дозволяє максимально зберегти всі вітаміни.
· Вік та вид
У різному віці у тварини різні потреби в тих чи інших вітамінах, жирах, білках, вуглеводах. Це ж стосується і різних видів. Так, кошенятам/цуценятам потрібно куди більше поживних речовин для оптимальної безпеки травної системи (білки L.I.P.) і балансу кишкової флори (пребіотики, ФОС, МОС). Для літніх котів/собак зазвичай потрібні корми меншою калорійністю і з великим вмістом білка, при цьому більш м'якої консистенції, з-за псуються зубів. Часто літніх кішок з сухого корму переводять на консерви.
Если говорить о разных видах, то, например, собакам средних, больших и особенно гиганских пород в составе корма обязательно нужны хондропротекторы, так как из-за большого давления на суставы и кости слишком большая нагрузка. Сфинксам же, к примеру, необходимо более высокое содержание жиров, а так же таких кислот как Омега 3 и Омега 6. Это связано с большей потребностью сфинксов в энергии (жиры) и незащищенности кожи шерстью (Омега 3, Омега 6).
· Образ жизни
Вибирати корм варто так само і по обрзу життя вашого вихованця. Більш активним тваринам потрібно більший вміст жирів в риционе, відповідно, менш активним – менше. Так що зверніть на це увагу при виборі корму для свого улюбленця.
· Стерилізований/не стерилізований
Этот пункт касается кошек. После стерилизации обмен веществ нарушается, и часто кошки начинают есть куда больше. На первый взгляд ничего страшного, но в дальнейшем это приводит к ожирению и большой вероятности сахарного диабета. Так же возникает большой риск мочекаменной болезни. Что бы все вышеперечисленные ужасы не случились с Вашей кошкой, после стерилизации выбирайте корм предназначенный для стерилизованных котов. Это не дает полной гарантии, что подобные проблемы не возникнут, но намного снижают этот риск.
Сподіваюся, ця невеличка пам'ятка допоможе Вам розібратися у величезній кількості різноманітного корму на сучасному ринку та знайти серед нього те, що потрібно конкретно Вашому вихованцеві.