Підбір обладнання
Підбір обладнання
І так, вибравши акваріум, пора задуматися і про вибір необхідного обладнання. Без нього не обійтися, так як рибам необхідно відтворити природне середовище проживання. Давайте розглянемо, що для чого потрібно.
Нагрівач. Більшість акваріумних риб є екзотичними мешканцями з жарких країн. Наше завдання зробити їх перебування в акваріумі максимально наближеним до того, де мешкали їхні предки, тоді риба буде краще себе почувати і менше хворіти.
Нагрівачі бувають двох видів:
- Нагрівач з терморегулятором в скляній колбі.Всі вони мають однакову конструкцію і ціни на них коливаються від 25грн до 100грн, а працювати, швидше за все, буде однаково.
- Ударостійкий нагрівач. Найчастіше використовується для акваріумів з черепахами. Такий нагрівач практично не використовується в звичайних акваріумах, в зв'язку з тим, що він дорогий, а функції ті ж. Він підходить для неординарних акваріумів, наприклад, де мешкають великі хижаки і при цьому він прикрашений великими каменями, тому що велика агресивна риба може розбити його.
Термометри бувають внутрішні, зовнішні-LCD і електронні.
Внутрішні термометри зроблені зі скла зі спиртом всередині, вони більш точні, але існує ризик розбити його. Також, в них часто розмокає гумка, тому потрібно або змінювати її, або він буде плавати по акваріуму.
Зовнішній-LCD термометр являє собою наклейку на зовнішню сторону акваріума. Із завданням термометра відмінно справляється.
Электронныйтермометр – найточніший, акваріум не особливо потребує в такому.
Світ. Рибі світ як такий не потрібен, але і в повній темряві тримати не можна, так як вона осліпне. Світло більше потрібен для людини, щоб милуватися рибою. Що стосується рослин, їм світло необхідний для життєвого циклу. Існують спеціальні лампи з певним спектром, що виконують певні функції, наприклад, можуть боротися з водоростями, покращувати зростання рослин, підсвічувати рибу (візуально), робити голубуватий відтінок (для акваріума псевдоморе). Не варто зловживати світлом, так як можуть розвиватися водорості, які почнуть розмножуватися. Для рыб рекомендуемо 8 часов света в день, включая дневной свет. То есть, если вы хотите чтобы аквариум светился только ночью, лучше поставить его в темном месте, к примеру, в коридоре.
Фильтр. Бывает три вида фильтров: внешние, внутренние и аэрлифтные.
Внешний фильтр самый хороший, он не занимает место в аквариуме, а сам он располагается в тумбе под аквариумом. Представляет собой контейнер с помпой и фильтрующим материалом.
Внутренний фильтр представляет собой помпу, на которую одет фильтрующий материал (мочалка).
Аэрлифтный фильтр. В нем роль помпы играет аэрлифт – это система выталкивания воды воздухом. Данные фильтры наименее производительны, подходят только для небольших аквариумов и занимают много места в аквариуме.
Для чего нужен фильтр? Корм загрязняет воду, делая ее мутной. С этой мутью, механическим путем не справиться. В природе муть поедают биологически активные бактерии. Именно эти бактерии живут в фильтре.
Компрессор необходим в аквариуме для того, чтоб насыщать воду кислородом. В природе нет компрессора, и рыба живет, потому что вода насыщается кислородом от соприкосновения с воздухом. Чем больше площадь соприкосновения воды и воздуха, тем лучше происходит насыщение воды кислородом. Та как в природных водоемах рыбы гораздо меньше, чем в аквариуме (с расчета количество рыб на единицу воды), необходима дополнительная аэрация. Компрессор увеличивает площадь соприкосновения воды с воздухом. Без него можно обойтись, если завести рыбу, которая берет воздух с атмосферы (лабиринтовая) или если рыбы очень мало.