Купання кішок. Як купувати кота?
Більшість котів не потребує купанні, адже вони прекрасно доглядають за своєю шерстю самі, постійно її вилизуючи. Однак, бувають різні випадки і кішка може забруднитися так, що одним вилизування справі не допоможеш, або ще гірше - кішка перепачкалась в чомусь, що вилизувати не можна.
Для більшості кішок купання не є приємною процедурою, хоча навіть в рядах кішок є винятки - любителі плескатися у воді. У даній статті ми розповімо, як правильно купати вашого вихованця. Так як, для кішок купання це стрес, то мити їх потрібно лише в крайніх випадках. Якщо забруднення не значне, то можна обійтися і вологим рушником або сухим шампунем.
Дуже важливо знати, що якщо кішка хвора, то купати її категорично не можна, купають тільки здорових тварин.
Перед купанням кішки радимо ознайомитися з деякими правилами та порадами:
1. При купанні в вуха і очі тварини не повинні потрапляти вода і шампунь. Радимо покласти в вушка вихованця вату, і не мочити мордочку.
2. Купати кота краще всього в тазику. Радимо постелити на дно миски махровий рушники, так ваш вихованець буде почувати більше впевненості.
3. Температура води не повинна перевищувати 39 градусів. Радимо все ж купати кішку при температурі 37-38 градусів.
4. Найкраще ласкаво розмовляти з кішкою під час миття, щоб трохи заспокоїти тварину.
5. Змочувати шерсть краще всього за допомогою губки, уникаючи області мордочки.
6. Сильно втирати шампунь в шерсть не потрібно, адже шерсть може сплутати..
7. Рівень води в тазі повинен доходити кішці до живота і не вище.
Деякі кішки при купанні починають дряпатися, тому ми можемо дати неординарний рада, як уникнути подряпин. Потрібно взяти мішечок, краще всього щільний і ганчірковий, налити в нього шампунь для миття кішки і помістити в мішечок сама тварина, залишаючи зовні тільки голову. Акуратно помістити тварину в теплу воду і акуратно почати мити. В даному випадку мішечок буде виконувати дві функції:
1. Захист від пазурів
2. Мочалка
Звичайно ж, для того, щоб змити шампунь потрібно буде зняти мішечок і обполоснути кішку теплою водою, приділяючи особливу увагу місцям на животі та під лапами – там може залишатися піна. Поливати кішку водою потрібно акуратно і по напрямку росту вовни.
Після шампуню на шерстку обов'язково потрібно нанести кондиціонер, він допоможе шерстці не сплутати., зробить її шовковистою та блискучою. Кондиціонер потрібно так само добре змити водою.
Особливої уваги заслуговують кішки з паразитами (блохами, вошами). Їм потрібно буде акуратно вимити голову. Для цього ми радимо використовувати віджату вологу губку і стежити, щоб піна не потрапляла в вушка, ніс, рот і очі.
Після купання кішку потрібно вийняти з води і загорнути в махровий рушник, однак, не слід терти ним, потрібно лише промокнути шерсть, позбавляючись від надлишку води. Для сміливих кішок, які не бояться фена, можна використовувати його для сушіння, але лише в режимі малої потужності. Після купання кішку слід помістити в тепле місце (біля батареї або обігрівача взимку, влітку досить жаркого сонця). Після висушування довгошерстих тварин, шерсть слід розчесати, запобігаючи сплутування.
Розглянемо тепер категорію ослаблених котів і кішок, погано переносять купання (отримують при цьому значний стрес) ми можемо радити лише суху чистку. Для такої чистки зазвичай використовують сухий шампунь. Якщо його немає під рукою, ми рекомендуємо використовувати тальк для котів зі світлою шерстю і висівки для кішок з темною.
Не купайте своїх вихованців занадто часто, так як це знижує захисний бар'єр шкіри і шерсті. Не купайте кішку, яка щойно поїла, якщо не хочете неприємних наслідків під час купання, краще всього почекати близько 4-х годин після годування.