Равлики ахатина. Догляд за ними, раціон харчування, тонкощі утримання та розмноження.
Равлики ахатина. Догляд за ними, раціон харчування, тонкощі утримання та розмноження.
Зараз все більш популярні екзотичні тварини. Якщо ж вам хочеться мати вдома оригінального улюбленця, вам дуже підійдуть равлики ахатина. Родичі молюсків досить кмітливі та розумні, дуже легко звикають до свого господаря і навіть в змозі відрізнити його від інших. Гігантські екзотичні равлики, досягають близько 30 сантиметрів, не вимагають особливої уваги, на відміну від інших домашніх вихованців.
Догляд та утримання.
Містити равликів досить легко і просто. Ви можете сміливо віддати їм у розпорядження акваріум або пластмасову коробку. В останньому випадку єдина незручність буде полягати в тому, що стінки коробки можуть бути прозорими, що ускладнює спостереження за улюбленцями. Залишати равликів в картонних коробках зовсім не радять, вони з легкістю можуть прогризти.
Будинок для однієї особини повинен бути не менше 10 літрів, який обов'язково треба прикривати кришкою з оргскла, інакше ви ризикуєте шукати потім равлика по всьому будинку. Повністю закривати акваріум не можна, ахатинам необхідний доступ до свіжого повітря. На дно акваріума поміщають пухкий грунт, що пропускає повітря, у який равлик буде в майбутньому закопуватися і відкладати яйця. Це може бути грунт для пересадки квітів, кокосовий субстракт, перетинки з волоських горіхів або ж корою хвої. Головне, щоб грунт був без хімічних добавок і інших добрив.
В акваріумі необхідно підтримувати нейтральний рівень вологості, тому грунт завжди повинна бути зволожена. Зрозуміти, яка вологість в «будиночку», допоможе сам вихованець. Якщо ж равлик ховається часто в раковину, то рівень вологості недостатній, якщо ж важить на стінках акваріума – занадто високий. Так само дуже важливо забезпечити відповідний клімат в районі 26 градусів, у чому дуже допоможе неяскрава лампа. При температурі нижче 26 градусів равлик може вести себе мало рухається і мляво. До всього іншого рекомендується поставити неглибоку стійку ємність з невеликою кількістю води, так як деякі види ахатин люблять купатися. Можете так само посадити в акваріум папороть або ж плющ, це буде додатковим кормом для равликів. Оскільки равлики вдень люблять ховатися, а проявляти активність у нічний час доби, наявність корчів, половинок кокоса, каменів буде відмінним доповненням для ваших вихованців.
Ахатинам дуже важливо відчувати зміну дня і ночі, але ні в якому додатковому освітленні вони не потребують і взагалі байдужі до інтенсивності світла. Так що все, що вам буде потрібно – це годувати ваших вихованців, міняти грунт раз в два місяці, мити акваріум і міняти воду для купання. При бажанні можна мити равликів під проточною теплою водою.
Раціон харчування.
Наші чудові молюски належать до вегетаріанців. Тому раціон годівлі дуже різноманітний, включає в себе багато зелені, овочів, ягід, фруктів. Улюблене ласощі равликів – яблука, шпинат, манго, кабачки, листя дерев. Так само ахатини не відмовляться від висівок, вівсяних пластівців, сухого печива. Але ви повинні враховувати особливості організму кожного вихованця. Одна особина може з задоволенням поглинати огірки, а інша буде не байдужа до сухого печива.
Кожному домашньому питому необхідний комплекс вітамінів і мінералів. Не виняток і наші равлики. Відмінним джерелом є яєчна шкаралупа або ж крейда. Так само можна купити в зоомагазині мінерально-вітамінні суміші, розроблені для рептилій. Равликам можна давати молоко, воно буде джерелом вологи та корисних речовин (в тому числі і кальцію), від такого жодна равлик не відмовиться і відразу поліз в ласу молочну ванну.
Розведення.
Размножение данного вида питомцев очень интересный процесс. Во-первых, все особи являются гермафродитами. Во-вторых, они могут принести потомство в любое время года, если же находятся в комфортных условиях проживания.
У каждого вида улиток отличается период инкубации, что колеблется от 4-х до 8-ми недель. А плодиться они могут, достигнув 9 месяцев. Бывает и такое, что размножение вовсе не входило в ваши планы, но оплодотворение все же произошло. В таком случае следует аккуратно собрать отложенные улиткой яйца, затем поместить их в морозилку на несколько часов, либо прокипятить.
Якщо ви будете підтримувати правила догляду за ахатинами, то цей незвичайний улюбленець проживе з вами не менше дев'яти років.