ВАГІТНІСТЬ КІШОК. ОЗНАКИ. ДОГЛЯД
ВАГІТНІСТЬ КІШОК. ОЗНАКИ. ДОГЛЯД
Незалежно від того який порід ваша кицька, незалежно від наявності чи відсутності у неї регалій настає момент, коли ваша муркіт активно сигналізує вам про необхідність великої і чистої любові. Як правило, такий період в перший раз наступає у кішок з 7 до 9 місяців, однак якщо ви плануєте в'язку, приступити до неї рекомендується не раніше, ніж коли вашій кішці виповниться півтора року.
І дворові кішки, і суперчемпионки цей процес проходять однаково. Різниця лише в тому, що коли вагітність запланована, ви знаєте хто, коли і за яких кошенят очікувати. З сусідськими котами ця інтрига зберігається до кінця – до пологів.
Отже вагітність. Вагітність кішок тривати дев'ять тижнів. Багато господарі намагаються визначити вагітна кішка, але реально непрямі ознаки можливо визначити тільки після трьох тижнів вагітності. На третьому тижні вагітності змінюється колір і розмір сосків – вони рожевіють і набухають, особливо це помітно у первородящих кішок. Тварина стає ласкавим – змінюється модель її поведінки. Крім того тварина починає більше і активніше є. Після четвертого тижня збільшується вага кішки, після п'ятої - збільшується обсяг живота. На сьомому тижні з'являється молоко.
Отже ваша кішка вагітна. Найголовніше – ніякого особливого догляду за нею не потрібно. Ваша задача проста – забезпечити воркота збалансоване харчування. У цьому вам допоможуть спеціальні лінійки професійних кормів. Повністю збалансовані корми для вагітних кішок містять всі мікроелементи і вітаміни для підтримання їх здоров'я в цей період. Після шостого тижня необхідно перевести кішку на корму для кошенят. Ці лінійки професійних кормів сприяють формуванню кошенят і містять велику кількість протеїнів. Крім того постарайтеся захистити кішку від необхідності високо стрибати. Коли в кішки з'являється великий живіт, це порушує її координацію. В такий період кішка може вдаритися животом, що призведе до небажаних наслідків – аж до втрати посліду.
У період вагітності кішкам не можна проводити лікування. Категорично заборонено давати препарати для лікування від бліх, кліщів і глистів. Крім того, якщо кішка харчується професійними кормами, немає ніякої необхідності додатково давати їй вітаміни, кальцій або якісь мінерали. Якщо ж кішка харчується домашньою їжею, необхідна консультація ветеринара. Пам'ятайте – надлишок вітамінів і мінералів приводить до мутацій кошенят.
Догляд за вагітною кішкою зводиться до мінімуму. Однак ви повинні бути готові до того, що у кішки може раптово змінюватися настрій. Зазвичай вагітні кішки тихі та ласкаві, якщо ви захистите свою вихованку від дражливих ситуацій, її вагітність пройде практично непоміченою вами.
Особое внимание в этот период жизни необходимо уделять наблюдению за питомицей. Незадолго до родов необходимо подготовить гнездо для котят. Обычно это картонный ящик, закрытый с трех сторон и с бортиком с четвертый. Мягкая подстилка и своевременное ознакомление кошки с гнездом убережет ваш шкаф или постель от кошачьих родов. За несколько дней до родов кошка прекращает есть и ходит за хозяевами след в след. Это сигнал к тому, что скоро роды. Рожать кошка может сутки. Їй необхідно буде ваша участь, так що запасайтеся терпінням і номерами найближчих ветеринарних клінік на випадок непередбаченого розвитку подій. Ознаки, які повинні змусити вас звернутися до ветеринара – кішка важко дихає, голосно нявкає, приймає неприродні пози, а пологи не починаються.
При сприятливому перебігу обставин і мінімальному догляді ви зможете розділити з вашою улюбленицею відчуття радості материнства. Вагітність – не хвороба, а новий початок.