ВИБИРАЄМО ЗДОРОВОГО ЦУЦЕНЯ
ВИБИРАЄМО ЗДОРОВОГО ЦУЦЕНЯ
Ви прийняли рішення про купівлю цуценя, закупили все, що необхідно на першому етапі і приїхали до заводчику на оглядини. Якщо це клуб, то всю родовід, довідки та детальну інформацію ви отримаєте відразу за місцем. Якщо ж ви вибираєте самі, то поставтеся до того, що відбувається з усім можливим увагою.
Часто на оглядинах вибирають того цуцика, який сподобався першим, особливо не заморочуючись. Це неправильно. Пам'ятайте – вас чекає довге спільне життя разом. Весь цей час ви не зможете кардинально змінити характер своєї собаки. Боязкий щеня і в старшому віці буде незначним, а агресивний – зросте агресивного пса. Дресирування лише частково здатна впливати на характер собаки. Тому знайомство і вибір – дуже відповідальний момент.
Ідеальний вік вибору цуценя – 8-10 тижнів. Якщо ж ви вибираєте виставковий екземпляр, то рекомендуємо вам приступити до вибору по досягненню цуценям трьох місяців і навіть пізніше.
Перш за все зверніть увагу на умови утримання. Чистота – як не дивно говорить про здоров'я посліду. Крім того багато про стан здоров'я цуценят може сказати зовнішній вигляд суки. У виснаженої собаки не може бути здорового приплоду.
Уважно розгляньте послід. Намагайтеся не приймати рішення відразу. Звертайте увагу на активність цуценят. Їх характер можна розглянути відразу. Спокійний врівноважений щеня на все дивиться з цікавістю, охоче підбігає знайомитися і не гавкає без причини. Є такий трюк: спробуйте покликати цуценят – найбільш активний відразу побіжить у вашу сторону. Якщо ви хлопніть в долоні або погремите ключами – врівноважений щеня не буде злобно вас гавкати.
Подивіться на очі – вони повинні бути чисті, без виділень і прищиків. В цуценячому віці вони сизі, потім стають коричневими. Шерсть навколо очей не повинна бути слипшейся або рідкою. Очі повинні бути симетричні і дивитися прямо вперед. Повіки цуценя не повинні бути загорнуті або звисати. У деяких порід можлива видимість третього століття, однак запалень бути не повинно.
Загляньте цуценяті в ротик. Ротова порожнина повинна бути чистою. Мова і ясна рожевого кольору, без нальоту і виразок. У цуценяти повинен бути ножицеподібний прикус.
Вушка – поверхня рожева, без виділень і неприємного запаху. Цуценята часто тягають один одного за вуха, тому допускається поява подряпин. Щеня не повинен трясти головою. Рекомендується перевірити слух цуценя, грюкнувши в долоні і спостерігаючи за реакцією.
Шерстка має бути рівною і блискучою. Не допускається поява лупи, лисин і вузликів. Спробуйте провести рукою проти шерсті – перевірте наявність бліх.
Шкіра на животику повинна бути рожевою і блискучою, без виразок і розчісування.
Анальное отверстие и область половых органов. Не должно быть выделений, шерсть не должна быть слипшейся, у кобеля оба семенника должны быть в мошонке
Строение тела. Ваш щенок должен быть плотными, с равномерно развитой крепкой структурой.
При ходьбе и беге щенок не должен хромать, лапы должны быть развернуты наружу, пальцы не должны быть растопыренными. Вес щенка должен равномерно распределяться на все конечности.
Помните – нельзя откладывать визит к ветеринарному врачу после выбора и приобретения щенка. Пусть вам повезет найти идеального друга!
А якщо ви вибрали свого цуценя з першого погляду, прислухаючись до заклику серця – тим швидше покажіть його ветеринарного лікаря.