КИТАЙСЬКА ХОХЛАТА
КИТАЙСЬКА ХОХЛАТА
Якщо є порода собак найбільше схожа на кішку – це китайська чубата. Собачки цієї породи так прив'язуються до людини, що не завжди витримують зміну господаря в більш дорослому віці.
Існує два різновиди цих собак – гола і з вовною. У голій собачки шерсть, в звичному нам вигляді, присутній на лапах, голові і кінчику хвоста. Все інше тіло собаки покрито практично пухом – ніжної, тонкої і прилеглої до тіла шерсткою. І другий різновид – коли корпус собаки покритий довгими покривними волосками без підшерстка. У послідах цих собак народжуються як голі особини, так і покриті шерстю. Тому спланувати заздалегідь кількість голих щенят неможливо.
Собаки цієї породи дуже ніжні в своїй родині, з радістю сидять на руках і привітні з незнайомцями. Як правило, в сім'ї собака цієї породи прив'язується до однієї людини. Насилу переносить тривалі відлучки господаря і схильна в нервовому приступі до жування підручних матеріалів. Цю проблему можна вирішити шляхом придбання іграшок для жування та обмеженням часу відсутності.
Якщо ж ситуацію з тривалою відсутністю господаря ніяк не вдається вирішити досить тривалий період часу, собачка породи китайська чубата починає відчувати стрес, що негативно позначається на її характері.
Китайські чубаті схильні до появи алергії, вивихів колінного суглоба, серцевих захворювань, хвороб шкіри, сонячних опіків і т. д. як і завжди, перед придбанням цуценя ми рекомендуємо огляд цуценя ветеринарним лікарем. Така проста обережність вбереже вас від покупки хворого цуценя. Вчасно зроблені щеплення убезпечать собаку під час відвідування вулиці.
Годування китайської чубатої має свої нюанси. Так як порода схильна до алергії і раннього випадання зубів, годування зі столу цій собаці категорично протипоказано. Ми рекомендуємо корм РОЯЛ КАНИН ДЕРМАКОМФОРТ, РОЯЛ КАНІН ДЛЯ ДРІБНИХ ПОРІД СОБАК і т. д. підбір необхідно проводити індивідуально. Пам'ятайте – заощадити на кормі вам не вдасться. Або це буде корм преміум-класу, які ви витратите набагато більше коштів на послуги ветеринарної клініки.
Догляд ха цією собакою залежить від наявності у неї вовни. У будь-якому випадку волосисті ділянки необхідно розчісувати через день, купати собаку спеціальним гіпоалергенним шампунем, обробляти шкіру від пересихання і лущення спеціальним засобом, який порекомендує вам ветеринарний лікар. Влітку, перед виходом на вулицю шкіру собачки необхідно покривати захисним лосьйоном для чутливої шкіри. Взимку собаку не можна виводити без спеціального теплого костюма.
Якщо ж собака покрита шерстю, шерсть необхідно розчісувати через день, купати собаку також необхідно гіпоалергенним шампунем. Виводити цю собаку також рекомендується в захисних комбінезонах.
Звичайно, догляд за китайською чубатою трохи більш складний, ніж за іншими породами собак, проте саме тепло її тільця в китайській медицині вважають лікувальним. Подумайте, перш ніж зважитися на такий відповідальний крок, адже розлуку з господарем доросла собака може не перенести.