Єжи. Утримання, догляд, харчування.
Всім нам знайомі чудові лісові «колючки», що звуться їжаками. Ми звикли, що вони живуть в дикій природі, але багато хто мріяв хоч раз про те, щоб поселити цього звіра у себе вдома. Що ж, це цілком можливо, якщо дотримуватися всіх умов утримання і догляду за їжачком.
Але брати собі такого вихованця з природного середовища існування не рекомендується. Краще всього, якщо ви придбаєте звірка у заводчика. Такі тварини швидко звикають до господарів, стаючи абсолютно прирученим.
Єжи дуже самостійні тварини, які здатні тривалий час перебувати на самоті. Але це не означає, що вони не потребують ласки та уваги з боку господарів. Хоч вони і хижаки, але дуже миролюбні створення. Що правда і злити їжаків не варто, вони можуть вкусити дійсно боляче.
Маленькі грудочки голок дуже жваві і спритні створення, особливо після настання темряви. Вам варто приготуватися до того, що з появою такого малюка, у вашому будинку постійно хтось буде пихкати, фырчать і будити вас по ночах.
Можна спробувати трохи змінити поняття дні і ночі у їжаків. Для цього необхідно штучно змінити день на ніч, вранці накриваючи клітку темною тканиною, а після настання темряви залишати включеним світло.
Коли ваш вихованець буде вже постійно відгукуватися на свою кличку і стане зовсім ручним, можна буде спокійно випускати його бігати по квартирі. Відпускаючи їжака, ви все одно повинні стежити за ним, щоб він не поранився або не зламав що-небудь. Всі шнури повинні бути прибрані, всі щілини бажано заткнути, а двері закрити, інакше ви дуже швидко втратите їжачка з виду, а шматок вашого покривала може бути запозичений для гнізда.
Слід так само пам'ятати, що їжаки впадають у сплячку раз в рік. Початок сплячки припадає на кінець жовтня – початок листопада місяця. Приблизно з липня місяця малюка треба годувати майже в два рази більше, щоб організм не постраждав і не виснажився до кінця сплячки. Період сплячки триває близько 150 днів.
Зміст.
Для комфортного перебування та щоб уникнути травм їжачка, краще всього тримати в клітці з металевими прутами.
Габарити клітини повинні бути просторими, щоб шустрик міг задовольняти свою активність. Інакше він стане апатичним і захворіє.
Висувне дно звичайно застеляють тирсою або сіном, в клітці встановлюють мисочки для пиття і їжі.
Прибирати в клітці слід регулярно, приблизно чотири рази на тиждень. Тоді запах дикого лісового вихованця не буде наповнювати вашу квартиру.
Встановлювати клітку краще в теплому кутку, де немає протягів або прямих сонячних променів. Хоч їжачки люблять тепло, не слід забувати, що обігрівальні прилади краще тримати подалі від клітини.
Догляд.
Як і будь-яка тварина, їжакам необхідно зробити щеплення. Вакцинацію проводять раз на рік, починаючи з чотиримісячного віку. Обов'язковими є щеплення від:
· Лептоспірозу
· Парагрипу
· Сказу
· Парвовирусного ентериту
· Чуми м'ясоїдних
· Інфекційного гепатиту
Якщо у вашого вихованця з'являться блохи, спочатку слід ретельно викупати, промиваючи лапки і черевце. Після необхідно посипати їжака порошок піретруму, прикриваючи слизові і вуха від попадання.
Харчування.
Єжи – натуральні м'ясоїдні хижаки. У природному середовищі вони і мишку можуть з'їсти, і гусеницею поласувати. Дощові черв'яки, слимаки і жуки – основні страви в меню у їжака.
У домашніх же умовах меню для їжачка може складатися з печінки, м'яса, риби. А звичних дощових черв'яків можна замінити мотилем. Якщо ви шанувальник природи і не гидуєте збирати комах в банку, то можете принести в якості ласощів жука чи гусеницю.
Хорошим різноманітністю в раціоні стануть такі додаткові інгредієнти, як сир, зварене круто яйце, морква і яблуко.
Чудовим ласощами для колючих грудочок стане хліб, розмочений у молоці або безпосередньо саме молоко. Але слід пам'ятати, що балувати таким блюдом їжака постійно не варто, це може призвести до проблем з ШКТ.
При правильному догляді та утриманні, їжачки стануть вашими кращими друзями. Приділяючи цим малюкам з колючками достатньо уваги, дбаючи про них, правильно підбираючи раціон, ви будете спостерігати, як їжачок зростає. У вашому домі тепер ніколи не буде нудно, а миле створіння буде приносити вам багато моментів щастя.