Морські свинки. Зміст, догляд, годування
Потрапляючи з розплідника в нову атмосферу, гризуни спочатку ведуть себе мляво і досить тихо. Щоб допомогти пухнастиків адаптуватися, необхідно залишити його в спокої, не шуміти і розмовляти з твариною тільки спокійним тоном. З часом ви можете почати привчати малюка до рук.
Морські свинки дуже активні і люблять суспільство людей, тому їх клітку краще встановлювати в місці постійного збору домочадців. Ви можете брати її на руки, розмовляти, частувати чимось смачненьким.
Обов'язково треба випускати малюків на прогулянку по квартирі, щоб забезпечувати постійний рух. Але варто пам'ятати, що місце прогулянок не повинно бути на протягах або на підвіконнях, куди потрапляють прямі сонячні промені. Температура при якій тварині буде комфортно – близько 20 градусів. Спеку або холод малюки не переносять і можуть навіть померти.
Морські свинки дуже чутливі до різких звуків, криків. Так що біля клітки краще не кричати і не включати голосно музику.
Зміст.
Утримувати морську свинку ви можете в акваріумі або клітці з пластиковим піддоном. Найголовніше, щоб було багато простору. Настил на дні вольєра повинен бути з великих тирси, сіна або гранульованого наповнювача. Останнє найкраще вбирає вологу і запобігає появі запахів. Підстилку міняють приблизно три рази в тиждень, по мірі забруднення.
В клетке размещают небольшой пластиковый домик, который ставят только на ночь. Иначе малыш будет чаще прятаться от всех и станет пугливым.
Для еды необходимо использовать крупные тяжелые кормушки, чтобы питомец их не перевернул. Лучше всего, если это будут раздельные кормушки для сухого и зеленого корма.
Вертикальную поилку следует держать в чистоте, меняя воду в ней каждый день.
Уход.
Морские свинки абсолютно неприхотливые грызуны.
Все, что вам потребуется, так это расчесывание шерстки пару раз в неделю. Раз в полгода пушистику обрезают ногти, в случае, если он не отгрызет их себе сам.
Купати малюка зовсім не потрібно. Але якщо виникне така необхідність, використовують м'який дитячий шампунь. Купають тварина під струменем теплої води в раковині. Після цього вихованця висушують за допомогою рушника або фена і розміщують в теплому місці.
Годування.
Меню морських свинок має бути різноманітним і вітамінізованим. Годують їх два рази в день, вибираючи один і той же час.
Велика частина годування включає в себе сіно або свежеобсушенную траву.
Друга ж – це свіжі овочі, які попередньо ретельно вимивають і висушують. Такі добавки займають приблизно 20 відсотків меню на день. Можна давати кабачки, огірки, моркву та буряк.
Щоб різці добре стачивались, в клітці повинні бути мінеральні камені, шматочки кори дерев або невеликі гілки.
Морські свинки дуже миролюбні, не вимагають особливого догляду. За такими малюками можуть доглядати навіть діти. Забезпечуючи нескладний догляд за твариною, ви будете спостерігати, як ваша маленька радість смішно пищить, похрюкує і видає цікаві звуки.