АУССИ (АВСТРАЛІЙСЬКА ВІВЧАРКА)
Для любителів екзотики пропонуємо розглянути можливість завести австралійську вівчарку. Ці дивовижні собаки мають дуже незвичайну зовнішність і вигідно відрізняються від родичів інтелектом. Робочі дані собаки цієї породи збігаються з основним її призначенням – выпасанием овець. Не рекомендуємо заводити собаку цієї породи людей, які пасивні і не можуть приділяти багато уваги своєму вихованцеві. Аусси підходять активним людям, які готові приділяти щодня частину часу догляду за шикарною шерстю собаки. Австралійські вівчарки чудово підходять на роль вихованця – вони життєрадісні, активні і відрізняються спокійною вдачею. Аусси ставляться з любов'ю не тільки до господаря, але і до всіх членів його сім'ї. Особливо зворушливо собаки цієї породи відносяться до дітей, без перебільшення можна сказати, що австралійська вівчарка – прекрасна няня.
До незнайомих людей ауссі ставляться насторожено, але не виявляють страх або агресію. Собака прагнути залишитися поруч з господарем під час зустрічі з незнайомцями, щоб захистити. Ці собаки негативно ставляться до кішок та інших собакам, якщо ті не виросли разом з ауссі. Собак цієї породи необхідна рання соціалізація і дресирування. Заняття з кінологом дозволять австралійської вівчарки проявити кращі якості породи – послух, спокійний норов і адекватне реагування на зовнішні подразники.
Аусси дуже віддані господарю. При відсутності уваги і належної фізичної навантаження ці собаки впадають в депресію. Депресивний стан викликає у собаки деструктивну поведінку, і вона починає псувати речі в будинку – гризти, рвати і ламати. Саме тому власнику австралійської вівчарки доведеться забезпечити вихованцеві достатні фізичні і розумові навантаження. Досягти цього можна тривалими прогулянками, заняттями з іграшками на свіжому повітрі, їздою на велосипеді і т. д. Головне – забезпечити собаку великою кількістю уваги і турботи. Прогулянки ми рекомендуємо двічі на день не менше ніж 1,5 години. Не рекомендується довго вигулювати ауссі в спеку, з-за густої шерсті. Аусси обожнюють плавання у відкритих джерелах, господарю необхідно спостерігати, щоб з води був пологий вихід. Не можна давати вихованцеві стрибати у воду з круч.
У догляді за ауссі головну проблему становить догляд за шерстю. Густа і довга шерсть вівчарки передбачає вичісування фурминатором через день, а в періоди линьки (навесні і восени) кожен день. Звертаємо увагу, що при утриманні тварини в квартирі, періоди линьки можуть бути збільшені. Крім вичісування догляд за шерстю передбачає систематичне купання вихованця. Купати австралійську вівчарку рекомендується чотири рази в рік за допомогою спеціальних шампунів для собак, догляд за шерстю допускає використання кондиціонера для собак. Якщо не вичісувати шерсть, австралійська вівчарка набуває вкрай недоглянутий вигляд, так як густа шерсть і підшерстя схильні до утворення ковтунів. Крім вовни догляд передбачає чищення зубів, протирання спеціальним засобом вушних раковин і очей, обрізання кігтів. В цілому ці процедури не відрізняються від процедур догляду за собаками інших порід.
Найпоширенішими захворюваннями австралійської вівчарки вважаються алергія, хвороби опорно-рухового апарату, хвороби очей і епілепсія. Ми не рекомендуємо займатися самолікуванням, тому що ауссі надмірно сприйнятливі до деяких медикаментів. Термін життя у цих собак становить від 12 до 14 років при належному догляді.
Харчування собаки необхідно продумати заздалегідь. Саме харчування є одним з основних факторів, що впливають на здоров'я вихованця. Не рекомендується змішувати харчування – сухе і натуральне. Слід вибрати один вид корму і проводити годування їм. Готові раціони краще купувати категорії преміум, які відповідають усім вимогам. До них відносяться: Bosh, Pro Plan, hill's, Royal Canin.