Східно-європейська вівчарка
Найяскравішою рисою характеру Східно-європейської вівчарки є її орієнтованість на свого господаря. За нього вона готова віддати життя, проявляючи чудеса сміливості і підкоряючись його волі. До стороннім відноситься недовірливо, але має врівноважену психіку і міцні нерви, тому без необхідності не проявляє свою силу і не показує явної агресії. В той же час володіє блискавичною активно-оборонної реакцією на небезпечну ситуацію. У собак цієї породи дуже хороший характер в усіх його проявах. Це відданий друг людини, який завжди бадьорий, активний і готовий захистити свого господаря та його родину. Східноєвропейські вівчарки люблять дітей, можуть гратися з ними і ніколи не скривдять. Незважаючи на відданість, східноєвропейські вівчарки все ж виділяють для себе одного господаря, якого вони завжди люблять самозабутньо.
Східноєвропейські вівчарки - прекрасні сторожа ввірених їм територій, захищають будинок і своїх власників. Східно-європейських вівчарок відрізняє виваженість рішень, вони рідко підвладні інстинктам, на перший план виходять аналіз відбуваються дій і ступінь серйозності того, що відбувається. Ці собаки терпимо ставляться до інших тварин. Здається, що східноєвропейські вівчарки наділені особливим інтелектом, настільки багато в їх очах розуму і почуття власної гідності. Порода ідеальна для дресирування і охоче демонструє послух, не намагаючись домінувати над господарем і проявляти свою незалежність. Собака ніколи не образить інших більш дрібних тварин. Якщо щеня з дитинства ріс в оточенні інших домашніх вихованців, то згодом, вже ставши великим і сильним, він буде не просто дружити з ними, але навіть опікати їх. «Східняки» по натурі доброзичливі, але проявляють це якість тільки в оточенні своєї родини, і коли не чують небезпеки.
Східноєвропейські вівчарки чудово навчаються, слухняні. Їх головна перевага в дресируванню полягає в тому, що вони сприймають команди не тільки близьку для них людини, але і стороннього. Як правило, навчені собаки неухильно виконують накази, дані ним. Такі якості і зробили їх такими привабливими в якості службових собак. Завжди на перший план у східно-європейських вівчарок ставиться завдання, а вже потім в хід йдуть власні амбіції. Природні задатки східно-європейської вівчарки до дресирування обов'язково потрібно розвивати з перших місяців життя цуценя. Розпочати цей процес необхідно з встановлення контакту з цуценям, господар та собака повинні навчитися один одного розуміти. Заняття дресурою повинні бути щоденними (не менше години). Проходити вони мають на спеціальних майданчиках, де собака зможе розвернутися. В якості методів, що змушують східно-європейську вівчарку виконувати завдання власника, як правило, використовують заохочення і примус. Навчені собаки протягом усього життя прислухаються до слів людини.
Східно-європейська вівчарка досить невибаглива, і все, що їй потрібно, це забезпечити мінімальні гігієнічні процедури, давати регулярні фізичні навантаження і правильно годувати. Містити східно-європейську вівчарку можна як у вольєрі, так і в квартирі, хоча з-за розмірів собаки краще, звичайно ж, перший варіант.
Східно-європейська вівчарка не вимагає особливого догляду, слід купати собаку по мірі забруднення, близько 5-6 разів на рік. При цьому варто застосовувати такі шампуні, які не зашкодять тварині, тобто із зоомагазину. Вичісування бажано проводити не менше 2 разів у тиждень, що передбачає наявність спеціальних щіток - фурминаторов. Ці собаки навіть у солідному віці досить грайливі й рухливі, тому вони не втрачають можливості побігати і попустувати з господарем. Слід забезпечити їх наявністю іграшок, а також можливістю щоденного (хоча б дворазового) променаду. Не варто забувати і про догляд за зубами, вухами та очима вашого вихованця. Якщо собака здорова, то немає необхідності робити ці процедури щодня. Але все-таки один раз в 2 тижні потрібно очищати вуха собаки сухим ватним тампоном від надлишків сірки. Зрідка потрібно чистити зуби собаки, видаляючи наліт, що призводить до утворення зубного каменю, з яким вже впорається тільки ветеринар. Якщо очі не турбують, то краще їх не чіпати, але коли з'являються виділення з очей, то потрібно видаляти їх ватним тампоном. Періодично проводите обробку собаки проти бліх. Не забувайте давати своєму вихованцеві глистогінні препарати.
Східно-європейську вівчарку потрібно забезпечити добре збалансованим харчуванням. Зробити це з допомогою натуральних кормів не просто, адже основний раціон харчування собаки становить білок, а значить, у харчуванні значний відсоток припадає на м'ясні продукти. Корисні каші, овочі, зелень, молочні продукти, але все-таки злегка проварене м'ясо повинно переважати в раціоні. Дуже корисна морська риба сира, особливо цуценятам. Молоко корисно цуценятам в невеликій кількості, а ось дорослим собакам воно протипоказано, зате рекомендуються кисломолочні продукти: кефір та ряжанка. Скласти збалансоване меню для великої собаки зовсім не просто, тому багато власників полегшують собі завдання і обирають готовий сухий корм. В нашому магазині в наявності кормів наступних виробників: Royal Canin, Purina Pro Plan, Dog Chow, Hills, Pronature Original, Brit, Клуб 4 лапи, Acana. Наша компанія пропонує корму на вагу для собак всіх провідних виробників.
Також ви зможете отримати професійну консультацію по підбору корму від наших продавців-консультантів