Лікування риби
Лікування риби
Всі акваріумісти рано чи пізно стикаються із захворюваннями риби.
Своєчасне визначення захворювання і застосування заходів – запорука успішного лікування, тому необхідно придивлятися до риби.
Нижче ми розглянемо найбільш поширені причини виникнення хвороб, вариантыих лікування, а так само лікарські засоби і їх дозування.
Більшість представлених тут лікарських засобів можна придбати в аптеці. Так само в зоомагазинах продаються готові ліки для риб.
Іхтіофтіріоз(манка) – найбільш поширене захворювання. Тіло риби покривається дрібними білими крапками. Навіть якщо захворіла одна рибка, її потрібно лікувати разом з усіма іншими рибками.
Лікування – малахітовий зелений 1мл\100л на ніч, додавати по мірі просвітлення води, поки захворювання не пройде. Другий варіант,антибіотик бицелин-5 (1упаковка на 300л), бісептол (1 таблетка на 50л) щоденно поки не пройде.
Підвищення температури і посилена аерація надають благоприятноевлияние на лікування ихтиофтириоза, але не є обов'язковими, так як малоефективні. При тропічній формі захворювання (з привізної рибою) допомогти можеттолько антибіотик.
Водянка – бактеріальне захворювання, при якому у риби спостерігається растопыривание луски, витрішкуватість, виділення слизових екскрементів, здуття живота.
Хвороба з'являється при тривалих поганих умов утримання, постійному стресі, внаслідок чого знижується імунітет.
На перших стадіях (слизові екскременти, здуття живота), хвороба добре піддається лікуванню, шляхом поліпшення умов утримання, додавання антибактеріальних засобів (наприклад,фуразолідон, 1 таблетка на 10 л).
При ігноруванні хвороби, у риби відмовляють нирки, вода не може нормально виводиться з організму. За рахунок великої кількості води, растопыривается луска і витріщає очі. У такій стадії хвороба майже невиліковна.
Грибок – інфекційне захворювання, у ослабленою риби на тілі з'являються нитки, які згодом розростаються в ватообразные або пухкі пучки.
Лікування – біцилін-5 (1упаковка на 300л), бісептол (1 таблетка на 50л) щоденно поки не пройде.
Помутніння води – це інвазійна хвороба, яка викликає склеювання плавників риби, наліт на тілі риб, відсутність апетиту.
Лікування– метиленовий синій 1мл на 100л, підміна води, до згасання хвороби.
Паразити – черв'яки-сисун, що потрапляють в акваріум з зараженої рибою, часто вони видні на тілі риби (особливо на плавниках, анальному отворі, зябрах).
Лікування – трипафлави (1мл на 100л), біцилін-5 (1упаковка на 300л), бісептол (1 таблетка на 50л). У початкових стадіях – подсаливание води (1 столова ложка на 10 л води, з подальшою щоденною 10% підміною для виведення солі).
Крупні паразити (рачок-карпоедов), знімаються пінцетом.
Рани – поранення риб об гострі краї декорацій.
Рибу виловлюють, обробляють рани (крім очей) тампоном змоченим розчином марганцівки.
Плавниковая гниль – інфекційна хвороба, при якій плавці риби не мають точного краю і поступово коротшають.
Лікування – біцилін-5 (1упаковка на 300л), бісептол (1 таблетка на 50л) щоденно поки не пройде.
Як бачимо, більшість хвороб, що викликаються різними збудниками, схожі за лікування, тому потрібно розуміти, що при захворюваннях риби потрібно діяти швидко, інакше шанси на одужання зменшуються.