Приклади розведення деяких видів риб
Приклади розведення видів риб
Живородна риба
Розведення живонароджених риб не складне, і саме з нього варто почати аквариумисту-разводчику.
В загальному акваріумі містять групу статевозрілих риб. Самок може бути більше, так як один самець може запліднити від 4 до 10 самок. Коли самка готова нереститися, темне плямочка в задній частині живота стане збільшуватися і «роздувати» живіт. Це сигнал про те, що необхідно відсадити самку в нерестової акваріум. Як нерестового акваріума може бути і пластикова прозора ємність.
Нерест відбувається протягом декількох годин, самку залишають сформувалися мальки, розміром близько 5мм. Якщо у самки є можливість вільно плавати по акваріуму і з'їдати новонароджених мальків, то вони будуть ховатися в укриттях, які разводчик повинен їм надати. Також можна самку посадити в спеціальну сітку, з якої мальки зможуть виплисти.
Після нересту самку видаляють в загальний акваріум, а малька годують планктоном (можна заморожених) або дрібним сухим кормом.Коли мальок підросте, його можна випустити в загальний акваріум і годувати так само, як і іншу рибу.
Анциструс
Розведення анциструсов не складне за рахунок того, що самці самі доглядають за ікрою і добре захищають її від інших риб.
Для розведення анциструсов необхідно мати статевозрілу пару або одного самця і кілька самок, а також гніздо для ікри. Його можна зробити з кокоса (1) , горщика (2) або керамічної плитки (3). Вхід у гніздо повинен відповідати параметрам:
1) Висота – висота самця з розправленим спинним плавцем;
2) Ширина – ширина самця з розправленим одним грудним плавцем;
3) Довжина – не менше 1.5 довжини самця.
Нерест можна проводити і в загальному акваріумі.
Якщо у самки припухло черевце (4) – значить можна починати стимулювати нерест додаванням свіжої води (близько 5-10% в день). Самець, готуючись до нересту, почне чистити гніздо зсередини.
Далі самець залишає гніздо, щоб туди могла заплисти самка і відмітати ікру. Якщо є кілька самок – вони по черзі метають ікру в гніздо, після чого самець запліднює її і займає захищає позицію на вході в гніздо(5,6).
Икринки вылупливаются примерно на 5 день, все это время самец не покидает икру, обмахивая ее грудными плавниками (7). Икра нуждается в большом количестве кислорода, поэтому желательно поставить недалеко от входа в гнездо распылитель.
Когда органы у личинок сформировались, за счет желтка, и пищи больше нет, личинка уже сформирована и становится мальком (8), который нуждается в питании.
Нужно позаботиться о том, чтобы в аквариум не было другой крупной рыбы, которая бы могла съесть малька.
У годуванні молодь анциструса невибагливі, їсть сухий корм, ошпарені овочі (огірок, гарбуз, капуста, кабачок), а також варені кропиву, листя кульбаби. Бажано мати в акваріумі корч, анціструси об'їдають її, отримуючи целюлозу.
Псевдотрофеус зебра
Ці цихліди озера Малаві виношують ікру в роті.Для нересту досить статевозрілої парыиз самця і самки, але можна брати і кілька самок.
У рыб формируется пара. Готовясь к нересту, самец может изменять окраскуна более насыщенную. Далее самка откладывает икру либо на открытый субстрат, либо в ямку, которую выроет самец. Икра оплодотворяется самцом, после чего самка собирает ее в рот и вынашивает несколько недель. В это время можно наблюдать как у рыбы "раздувается" нижняя челюсть, создавая место для будущих мальков. В аквариуме должно быть достаточно места и укрытий, куда бы могла спрятаться обессиленная самка с икрой, так как в данный период она не кушает и сильно уязвима.
После того как из икры выклюнутся личинки и немного подрастут, превратившись в малька, аквариумист-разводчик на свое усмотрение может поступить с самкой следующим образом:
1) если в аквариуме много укрытий и не много рыбы - оставить рыбу в аквариуме, чтобы она со временем сама выпустила малька;
2) поймать самку сачком и принудительно высыпать малька в отдельный аквариум с такой же водой или в плавающую сетку в том же аквариуме, чтобы мальки не были съедены другими рыбами.
Мальок малавійських цихлід досить великий, стартовим кормом для нього може служити циклоп, який добре впливає на забарвлення риби.
Коли мальок досить підросте – його можна випустити в основний акваріум.