Часті питання з утримання, догляду та годівлі котів
1. Як визначити товста кішка чи ні?
Визначити чи має ваша кашка зайву вагу дуже легко, для цього потрібно лише спробувати намацати її ребра. Якщо ви знайти не можете, це значить тільки одне – ваша кішка товста.
2. Можна сушити кішку феном?
Багато власників кішок сушать їх феном після купання. Тому якщо кішка не вразлива, то можна спробувати висушити її феном.
3. Кішка часто дере меблі, що з цим робити?
Якщо ваша кішка систематично дере меблі або шпалери, то спробуйте надушить це місце будь-цитрусовим запахом, кішки його не люблять.
4. Як підібрати кішці нашийник?
Нашийник на кішці повинен сидіти вільно, так щоб між шиєю і самим нашийником легко проходило два пальці.
5. Кішка не п'є воду вже довгий час, що робити?
Якщо ваша кішка відмовляється пити воду, то це може бути її реакція на речовини, які там можуть бути – хлорка або інші речовини.
6. У мого кота блохи, хоча він не покидає будинок
В такому випадку, бліх на одязі можуть принести люди, а якщо в будинку є собака, то причиною появи бліх, швидше за все, є вона.
7. Як позбутися бліх?
Щоб звільнити кота від бліх його потрібно обов'язково обробити краплями або спеціальним спреєм. Нашийники і шампуні використовуються лише як профілактичний засіб і не знищують самих паразитів.
8. Як позбавити маленьких кошенят від бліх?
Для позбавлення кошенят від бліх ми можемо порадити використовувати спреї на натуральних компонентах. Є спеціально призначені засоби для обробки кошенят, навіть новонароджених.
9. Можна кішкам давати сире м'ясо?
Давати сире м'ясо тварин не рекомендується, так як в ньому можуть перебувати личинки гельмінтів. М'ясо слід давати тільки у вареному вигляді.
10. Мій кіт почав їсти землю, в чому причина?
Коти починають їсти землю в декількох випадках: при сильному зараженні глистами або найпростішими мікроорганізмами, або при нестачі мінеральних речовин в організмі. Потрібно показати кішку лікаря.
11. Моя кішка любить соняшникова олія, чи можна їй його?
Соняшникова олія кішкам можна в дуже невеликих кількостях, а краще всього замінити його на оливкову.
12. У мене кастрований кіт з каменями в сечовому міхурі, який корм йому підійде?
В результаті ветеринарних досліджень доведено, що при споживанні вологих кормів, кішки менше страждають сечокам'яною хворобою. Однак, щоб підібрати раціон для кота з сечокам'яною хворобою потрібно проконсультуватися і провести аналізи у ветеринарного лікаря.
13. Чи можна зберігати відкриті вологі корми в холодильнику?
Можна, однак, зберігати їх потрібно не більше доби. Будь-які вологі корми дуже швидко псуються.
14. Потрібно розмочувати кошеняті сухий корм?
Розмочувати сухий корм кошенятам не обов'язково, все залежить від уподобань того чи іншого вихованця. Кошенята можуть любити хрусткий сухий корм, а можуть більше любити вологий. Якщо годуєте кошеня сухим, не розмоченим кормом, то стежте, щоб він пив достатню кількість води.
15. Скільки води повинен пити кошеня, якщо він їсть сухий корм?
Кошеня повинен випивати води в три рази більше, ніж порція сухого корму. Однак, якщо ваш кошеня не п'є достатню кількість води, ми рекомендуємо розмочувати корм або перейти на вологі корми.
16. Чи можна давати кошенятам профілактичні корми для кішок?
Давати кошенятам профілактичні корм для дорослих кішок не бажано. Профілактичні раціони підходять для кішок з тими чи іншими схильності і проблемами.
17. Чи можна давати кішкам шоколад?
Шоколад кішок і котів давати категорично не рекомендується, оскільки він шкідливий для здоров'я і може викликати отруєння.
18. Чому кіт їсть траву?
Трава, особливо злакова, є джерелом фолиевое кислоти. Так само коти їдять траву для очищення кишечника від потрапила всередину вовни. Якщо ваш кіт не їсть спеціально пророщену траву, можна спробувати дати пирій, петрушку або навіть традесканцію.
19. Скільки разів потрібно годувати 2-х місячне кошеня і скільки сухого корму потрібно давати?
Кошенята у віці 2-х місяців повинні харчуватися 6 разів на добу, при цьому обсяг корму на добу в середньому становить 150 грам. Якщо ваш кошеня досяг 3-4 місяців, то порцію сухого корму потрібно збільшити до 240 грам на добу.
20. Може стерилізована кішка погладшати?
Організм кішок після стерилізації спалює менше калорій, однак, у зв'язку з гормональним збоєм кішки можуть не відчувати насичення і з'їдати більше корму, ніж потрібно, і це призводить до набору зайвої ваги. Потрібно стежити за раціоном вашого улюбленця, а так само за його фізичними навантаженнями.
21. З чим може бути пов'язана втрата апетиту у кішки?
Кішки можуть піддаватися стресу і втрачати апетит, стрес може викликати навіть просте переміщення миски з їжею в інше місце. Так само, якщо ваша кішка ходить гуляти на вулицю, можливо, її хтось підгодовує. Втрата апетиту у кішок може сигналізувати про якесь захворювання. Щоб зрозуміти, потрібно кішку нести до ветеринара, спробуйте згодувати їй улюблені ласощі, і якщо кішка навіть не доторкнеться до нього, несіть її на консультацію до ветеринара.
22. Як перевести кішку з одного корму на інший?
Рекомендується годувати кішок кормами однієї марки. Однак, якщо ви захотіли перевести кішку на інший раціон, то робити це потрібно поступово, щоб уникнути проблем з шлунково-кишковим трактом. Різка зміна раціону може призвести до діареї та інших проблем з ШКТ. Переводити улюбленця з одного корму на інший потрібно близько 7-10 днів поступово зменшуючи обсяг старого корми і додаючи новий.
23. Чи можна давати корм для собак, кішок?
Корми для собак, кішок давати не потрібно, так як у складі корму для собак зовсім інша концентрація вітамінів і амінокислот, а необхідна кішкам кислота – таурин і зовсім відсутня. Годуйте котів тільки кормами для кішок.
24. Кішка п'є мало води, як змусити її пити більше?
Самим простим рішенням цієї проблеми буде годування вологими раціонами або розмочений у воді корм. Можна спробувати розмістити більше мисок з водою по дому, використовувати при цьому різні миски формою і величиною. Так як, кішки дуже допитливі, вони обов'язково спробують воду з кожної зустрінутої незвичайної миски. Є ще кішки воліють пити воду, що витікає тонкою цівкою з крана. Для таких кішок спеціально можна придбати питний фонтанчик.
25. Чому у моєї кішки ковтуни?
Ковтуни утворюються з сплутаної випала і нормальної вовни в основному у пухнастих котів. Намагаючись злизати випала шерсть, коти можуть тільки сильніше заплутати її. Що б уникнути утворення ковтунів потрібно регулярно розчісувати кота.
26. Чому не можна обрізати кігті кішкам звичайними ножицями?
При підрізання кігтів звичайними ножицями вони починають шаруватися і кришитися, що в подальшому може призвести до проблем. Використовуйте тільки спеціальні когтерезкі, які можна купити в зоомагазині.
27. Як привчити кішку до повідця?
Перш за все, потрібно дати кішці звикнути до шлеї. Після того як кішка звикне до її носінні, прикріпіть до шлеї повідець, поки вона не звикне до нього. При навчанні потрібно заохочувати кішку ласощами. Чим раніше ви почнете цей процес, тим успішніше він буде.
28. У кота жовті зуби
Жовті зуби у кішок бувають в декількох випадках: від старості, при відсутності гігієни порожнини рота та освіти хвороби ротової порожнини, при харчуванні фарбованими кормами. Потрібно показати тварину ветеринару.
29. У моєї кішки почали ламатися вуса. З чим це пов'язано?
Є кілька причин цього процесу:
§ Нестача вітамінів, біотин і кальцію
§ Неправильне харчування
§ Паразитарні або грибкові захворювання
Треба зводити кішку на консультацію до ветеринара для визначення конкретної причини.
30. Які іграшки не слід купувати кішкам?
Не слід давати кішці грати з твердими іграшками, тому що це може привести до поломки зубів, а у кошенят це призводить до зміщення зубів і до утворення неправильно прикусу.
31. Як правильно давати ліки від глистів кішці?
Препарати від глистів потрібно давати кішці зранку за 15-20 хвилин до їжі, тобто на голодний шлунок. Перед протравою глистів перевірте кішку на наявність бліх, так як вони є переносниками більшості видів гельмінтів.
32. Як часто мити кота?
Деякі господарі помилково вважають, що мити кішок не потрібно, так як вони чудово з цим справляються самі, тим не менш, це неправильно. Кішок дійсно не потрібно купати часто, особливо, якщо кішка живе в квартирі і на прогулянки не випускається. Тим не менш, двічі в рік це все ж необхідно.
33. В якому віці можна переводити кошенят на сухий корм?
На сухий корм кошенят можна переводити з моменту появи зубів, зазвичай це 1 місяць. Для того що б привчити кошеня до сухого корму, необхідно поступово невеликими порціями брати кілька крокет корму для кошенят і розмочувати їх у теплому молоці або теплій воді, поступово збільшуючи порцію, а потім давати просто в звичайному вигляді.
34. Як перевести кішку на інший корм?
Що б безболісно і для Вас, і для кішки перевести її на інший корм, необхідно змішувати старий і новий корм, поступово збільшуючи кількість нового корму, це займе кілька днів. Перший день – 75% старого корми, 25% нового. Другий – 50% старого корми, 50% нового корму. Третій – 25% старого корми, 75% нового. На четвертий день можна сміливо давати тільки новий корм.
35. Який наповнювач для туалету краще: бентонітовий, деревний або силикагеливый?
Безумовно, зручніше за все для господаря кота – силикагеливый наповнювач. Він вбирає неприємні запахи і зручний у збиранні, так як міняти його потрібно досить рідко. Та й не дивлячись на велику вартість його витрати значно менше інших видів наполниителей. Тим не менш, всі знають, що коти – тварини вибагливі, і його смаки не завжди збігаються зі смаками господарів, так що в першу чергу дивіться що зручніше для Вашого вихованця.
36. Чи можна давати кішкам молочні продукти?
Кошенятам молоко дуже навіть корисно, на відміну від дорослих кішок, які втрачають здатність виробляти фермент «лактаза» в достатній кількості для розщеплення молока на цукру. Таким чином, молоко в раціоні більшості кішок призводить до діареї. Тим не менш, це не стосується кисломолочних продуктів, так що кішкам можна сміливо давати кефір, ряжанку або сир.
37. Як уникнути паразитів (бліх, кліщів, глистів) у кішок?
Щоб уникнути паразитів для тварини необхідно дотримуватися кількох правил.
1. Робіть профілактику від глистів 1 раз в квартал (1 раз в 3 місяці).
2. Якщо кішка домашня і на вулиці не буває, то можливо захист від бліх і кліщів не потрібна. У разі ж, коли кішка все-таки буває на природі або в будинку є інші тварини, які на вулиці бувають захист від бліх і кліщів необхідна. Використовуйте нашийник, краплі і спрей. Вибір засобу залежить від того наскільки часто кішка буває на вулиці, або контактує з іншими тваринами. Якщо таке буває дуже рідко – использйте нашийник або краплі, якщо часто – комбінуйте. Для надійного захисту використовуйте комбінації: «краплі+нашийник», «краплі+нашийник+спрей», «краплі+спрей». Тим не менш, з'єднувати всі ці кошти потрібно дуже обережно. Для того, що б тварині не стало погано, застосуйте спочатку краплі, потім через тиждень одягніть нашийник, а спрей використовувати в тому випадку, якщо кішка проводить на вулиці весь день. Зверніть увагу, на діючу речовину. Якщо Ви купуєте краплі з діючою речовиною «фіпроніл», то спрей і нашийник вибирайте так само на основі фипронила.
3. Використовуйте краплі підходять за вагою для Вашої тварини. Не купуйте препарат з більшою дозуванням речовини, намагаючись заощадити і застосувати 1 піпетку на 2 тварин. Правильно розподілити препарат на декількох тварин дуже складно і швидше за все, закінчиться тим, що одній тварині потрапить дуже багато препарату, а другого недостатньо і препарат не подіє, залишивши Ваше тварина без захисту від паразитів.
4. Если на упаковке написано что препарат действует 4 недели, не стоит ждать последнего дня. Это приблизительное срок действия препарата, который может меняться в зависимости от температуры, частоты купания и прочих факторов, к тому же, для вступления в действие нового препарата нужно пару дней. Так что не стоит рисковать и оставлять животное без защиты. Лучше обновить защиту от паразитов заранее указанного срока, дней на 3-5.
5. Не делайте профилактику глистов и блох одновременно, так как действующие вещества могут быть не совместимы друг с другом. Сделайте перерыв между ними хотя бы в неделю.