Часті питання з утримання, догляду та годівлі собак
1. Які продукти не варто давати собаці?
Організм собак погано переносить деякі натуральні продукти, які вживаються в їжу людьми, вони можуть викликати як розлад травлення, так і інші серйозні порушення в роботі організму (різного роду алергії, порушення обміну речовин і т. д). Не треба давати собаці: продукти з кофеїном, виноград в будь-якому вигляді, дрібні кістки, занадто жирну їжу, печінка у великих кількостях, молоко і молокопродукти, гриби, якісь препарати для людей, цибулю і часник в будь-якому вигляді, сирі яйця і рибу, цукор і будь-які солодкі продукти, сіль, алкоголь.
2. Скільки ласощів треба давати собаці?
Будь-які ласощі для собак не повинні перевищувати 10% від основного раціону вашого пса. Уважно стежте за тим, в якій кількості ви годуєте собаку, щоб не перегодувати її.
3. Як зрозуміти, що у собаки є надлишкова вага?
Щоб дізнатися чи є у вашої собаки зайву вагу потрібно обмацати підставу хвоста, живіт, спину, ребра. Якщо ви не зможете знайти кістки, то варто переглянути раціон пса, тому що у нього з'явилася зайва вага.
4. Як правильно позбавити собаку від зайвої ваги?
Потрібно використовувати спеціальні корми для зменшення та профілактики надмірної ваги. Однак, потрібно підібрати раціон підходящий для вашої собаки, це досить легко. За тиждень прийому собака повинна втрачати не більше 2 % ваги, якщо ж вона втрачає більше ваги, то слід змінити корм, так як він може негативно вплинути на організм.
5. Як дізнатися, чи схильні породи, як у моєї собаки до накопичення зайвої ваги?
До набору зайвої ваги найбільш схильні такі породи собак: лабрадор, спанієль (особливо кокер-спанієль), такси, бігль.
6. Моя собака набирає вагу при нормі годівлі зазначеної виробником
Норми годівлі виробниками зазначаються для собак середньої активності, а якщо ваша собака малоактивна, то вона може набирати зайву вагу. Радимо зменшити порцію і знайти найбільш оптимальний варіант годування вашого вихованця. Так само, потрібно враховувати, що при годівлі собаки ласощами і недоїдками зі столу призводить до накопичення зайвої ваги.
7. Мені здається, що моя собака занадто худа
Щоб переконається в тому, чи дійсно собака худа, потрібно звернути увагу на її ребра. Якщо їх видно, то собака дійсно худа і потрібно переглянути раціон і норми годування вашої собака. Однак, якщо ж ребер не видно, але ви прощупуєте їх при торканні, то собака знаходиться в нормальному стані, маючи нормальну вагу.
Якщо у вашої собаки випирають лопатки і хребет, зверніться до ветеринара за консультацією.
8. Чим годувати собаку після подразнення та запалення кишечника?
Треба давати собаці тільки легкозасвоюваний корм з найменшою кількістю клітковини уникнути повторного роздратування кишкового тракту.
9. Принесли додому цуценя, а він не їсть нічого крім каші
Зазвичай причиною такої поведінки є те, що цуценя годували тільки кашами і він ще не знає інших продуктів. Радимо вмочити або обмазати палець в тому продукті, який ви б хотіли згодувати цуценяті і сунути йому в рот, так, щоб він облизав його.
10. У моєї собаки відрижка, що робити?
Зазвичай у собак відрижка у зв'язку з надмірним годуванням за раз, радимо розбити на годівлю кілька разів в день.
11. Чи можна годувати собаку тільки вологими кормами і м'ясними консервами?
Годувати собак тільки вологими раціонами звичайно можна, шкоди від цього не буде, проте оптимальним варіантом буде поєднання вологого і сухого корму однієї марки.
12. Чи можна годувати собаку рибою?
Годувати собаку рибою бажано тільки в приготованому вигляді, щоб уникнути зараження паразитами. Однак можна використовувати океанічну рибу, в ній глистів не буває, що доведено ветеринарними дослідженнями.
13. Як годувати собак у віці?
Для старіючих собак потрібні раціони з помірною кількістю жирів, а так само з великою кількістю волокон (клітковини). Так само потрібно давати вітаміни для собак у віці.
14. Я хочу перевести собаку на інший корм, як краще це зробити?
Переводити собаку потрібно поступово, без різкої зміни раціону. Зазвичай цей процес займає не менше 7-10 днів. У цей період потрібно поступово замінювати старий корм новим, щоб уникнути проблем з травленням.
15. Чи можна давати собакам молоко?
У дорослих собак (після 6 місяців) організм перестає виробляти ферменти сприяють переробці лактози (молочного цукру) в молоці, тому його споживання може призвести до діареї або блюванні. Собакам краще всього давати молоко без лактози.
16. Чи можна давати собакам сушені ласощі?
Собакам можна давати сушені ласощі, проте в помірній кількості, так як деякі з них можуть бути занадто жирними (свинячі вуха). Не давайте жирні ласощі собакам схильним до ожиріння. Не вживайте сушені ласощі для собак самі, а при контакті з ними краще помити руки з милом.
17. Собака їсть траву, які причини цього?
Собаки їдять траву в декількох випадках: якщо в них не збалансоване харчування, якщо собака хоче викликати блювання ( при постійної блювоти слід звернутися до ветеринара), і більшості собак дуже подобається смак трави.
18. Як підібрати нашийник для собаки?
Що б підібрати шкіряний нашийник для вашого вихованця потрібно виміряти обхват шиї і до отриманих сантиметрам додати ще 5, це самий оптимальний варіант. Якщо ж ви вибираєте для собаки строгий нашийник, то виміряти обхват потрібно трохи нижче вух, щоб надалі сам нашийник ліг так, як потрібно.
Якщо ваш вибір припав на нашийник ланцюжок до обхвату шиї слід додати 6 см і стежте за тим, щоб нашийник не був дуже тонким.
19. Чи можна давати собаці ласощі зі шкіри?
Ласощі з шкіри собаками дуже улюблені і не завдають шкоди здоров'ю, що доведено ветеринарними дослідженнями.
20. Як визначити настрій собаки по вилянию хвоста?
Собаки, які виляють хвостом ,зазвичай налаштовані дружелюбно. Однак якщо собака з високо піднятим хвостом, виляє лише його кінчиком, це може означати, що вона налаштована агресивно.
Грайливі собаки активно виляють піднятим догори хвостом по всій його довжині. Собаки, диски опущеним вниз хвостом, швидше за все, боятися, або роблять що-небудь з примусу.
21. Потрібно собаці купірувати хвіст і вуха?
Якщо у вас собака, що бере участь в полюванні, то лікувати їх потрібно буде, щоб уникнути травм. Однак, якщо собака домашня і в полюванні не бере участь, то тут лише саме бажання господаря, так як купірування не обов'язково.
22. Як позбавиться від жовтого нальоту на зубах собаки?
Що б позбавиться від нальоту на зубах і надалі пародонтиту, потрібно проводити профілактичні чистки зубів спеціальними зубними пастами для собак, які можна придбати в зоомагазині.
23. Звідки у собаки коричневі плями під очима?
Причиною цього явища є потрапляння сліз на шерсть, внаслідок чого під впливом бактерій вона змінює колір. Причиною попадання сліз на шерсть є закупорка слізних канальців, по яких сльози стікають у носоглотку. Область навколо очей вашого вихованця потрібно утримувати в чистоті, а так само обрізати надто довгу шерсть біля очей.
24. У моєї собаки килими з вовни, що робити?
Щоб позбутися від ковтунів їх потрібно або зістригти, або розплутати руками. Перед купанням потрібно обов'язково позбавити собаку від ковтунів.
25. Як підстригати кігті собакам?
Кігті підстригають спеціальними когтерезками, які продаються в зоомагазинах. Зістригають кінчики лап під кутом 45 градусів. Якщо собака часто буває на вулиці і бігає по асфальту, стрижка кігтів їй не потрібна. Зазвичай кігті підстригають раз в 7-10 днів.
26. При якій температурі води потрібно купати собаку?
У собак підвищена температура тіла, тому рекомендується купати собак при оптимальній температурі 39 градусів. Так само для загартовування собак можна знизити температуру до 37 градусів.
27. Потрібно сушити собаку після купання?
Якщо ваш вихованець гладкошерстый, досить обтерти його м'яким рушником. А ось довгошерстих собак обов'язково потрібно висушити феном і розчесати.
28. Як правильно промити собаці очей?
Очі собакам промивають від зовнішнього куточка ока в напрямку до носа.
29. Який розчісувати щіткою гладкошерстых собак?
Для гладкошерстых собак оптимальним варіантом буде використання щітки-рукавички з зубчиками з каучуку.
30. Для чого потрібно годувати собаку сухим кормом, а не тільки вологим?
Сухий корм служить профілактикою для очищення зубів від зубного нальоту, тому рекомендується давати собаки і вологий корм і сухий, бажано однієї марки.
31. У собаки неприємний запах з рота, це нормально?
Наявність неприємного запаху з рота пса не є нормальним. Його наявність може свідчити про захворювання. Найбільш частою причиною появи неприємного запаху з рота собаки є бактерії, що розвиваються внаслідок відсутності очищення зубів від нальоту.
32. Моя собака гризе все підряд
Зазвичай собаки гризуть в період, коли щелепи ще формуються. Щоб убезпечити цінні речі від сгрызания придбайте для вашого вихованця спеціальні іграшки для жування.
33. Скільки разів на день годувати собаку?
По годівлі собак існують деякі загальні правила, які ми вам з радістю наведемо.
Якщо вашої собаці ще немає і двох місяців, тобто вона ще щеня, годувати її потрібно не менше 6 разів на добу.
Цуценята, які досягли 2-місячного віку, але яким ще не виповнилося 4 місяці, харчуються 5 разів на день.
Цуценята переступили поріг 4-х місячного віку , але не досягли 6-ти місячного харчуються 4 рази на добу, рідше 3 рази.
Починаючи з 6-ти місячного віку, собаки їдять 2 рази на день
34. Чи можна змішувати сухий корм з натуральним при годівлі собаки?
При годівлі собак змішувати сухий корм з натуральною їжею ми не рекомендуємо, оскільки шлунок у собак часто не справляється з разнокалиберной їжею. Харчування повинно бути роздільним.
35. Можна розмочувати сухий корм дорослим собакам?
Сухий корм розмочувати можна тільки теплою водою і в тому випадку, якщо у неї проблеми з ротовою порожниною або вона споживає мало води.
36. Скільки сухого корму в день давати собаці?
Великої собаки вагою від 35 до 65 кг на одне годування знадобиться від 400 до 600 грам сухого корму класу преміум або 600-800 грамів корму класу економ. Собак середніх порід вагою від 15 до 35 кг необхідно від 300 до 400 грам сухого корму високої якості або 400-600 грам економного корму. Маленьким дорослим собакам, вага яких не перевищує 15 кг, денна норма корму класу преміум становить 150-300 г, а корми класу економ — 300-400 грам.
37. У собаки блохи, як з ними боротися?
Щоб позбавити собаку від бліх треба обробити її спеціальними краплями або спреєм від бліх дотримуючись інструкції виробника. Такі продаються в кожному зоомагазині.
38. Можна використовувати нашийник від бліх для виведення бліх у мого собаки?
Нашийники призначені для профілактики появи бліх у собак після протруєння їх (бліх/кліщів) краплями або спреєм.
39. Чи можна давати собаці котячий корм?
Котячий корм призначений тільки для споживання котами і не підходить для собак, тому не слід годувати їм ваших псів щоб уникнути проблем з дефіцитом корисних речовин в організмі.
40. Як часто проводити профілактику гельмінтів у собак?
Рекомендується проводити профілактику раз в три місяці. Дотримуйтесь дозування препаратів. Не використовуйте препарати, не призначені для собак.
41. У собаки гельмінти, як з ними боротися?
В кожному зоомагазині продаються спеціальні препарати: таблетки, суспензії і т. д. для порятунку вашого вихованця від гельмінтів. Після придбання слідуйте інструкції і дозуванні.
42. Як часто мити собаку?
На це питання досі немає однозначної відповіді. Деякі ветеринари вважають, що цю процедуру слід проводити раз на 10 днів, інші – що не більше декількох разів на рік, так як у собак є жирової покрив у вигляді тонкої плівки на шерсті, яка при частому купанні змивається. Тим не менш, це все ж залежить індивідуально від Вашої собаки і її способу життя. Так, якщо Ви з песиком любите більш активну проводження часу, то, безумовно, він буде мати потребу в купанні частіше. Якщо ж віддаєте перевагу спокійні прогулянки, без особливих навантажень, то купати його занадто часто не потрібно.
43. Чи можна давати собаці кістки?
Всупереч усталеному роками думку про те, що найкращі ласощі для собак - кістки, це зовсім не так. Даючи своєї собаки кістки, Ви ризикуєте пошкодити їй зуби та ясна, а так само внутрішні органи. До наслідком такого годування так само відносяться: травми глотки, часта блювота, скупчення кісток у шлунку.
44. Як уникнути паразитів (бліх, кліщів, глистів) у собак?
Щоб уникнути паразитів для тварини необхідно дотримуватися кількох правил.
- Робіть профілактику від глистів 1 раз в квартал (1 раз в 3 місяці).
- Використовуйте кілька методів захисту від бліх і кліщів. Не сподівайтеся на те, що тільки нашийник знищить всіх паразитів на тварину. Для надійного захисту використовуйте комбінації: «краплі+нашийник», «краплі+нашийник+спрей», «краплі+спрей». Тим не менш, з'єднувати всі ці кошти потрібно дуже обережно. Для того, що б тварині не стало погано, застосуйте спочатку краплі, потім через тиждень одягніть нашийник, а спреєм обприскуйте безпосередньо перед прогулянкою (особливо це актуально, якщо гуляєте з собакою в лісі). Зверніть увагу, на діючу речовину. Якщо Ви купуєте краплі з діючою речовиною «фіпроніл», то спрей і нашийник вибирайте так само на основі фипронила.
- Використовуйте краплі підходять за вагою для Вашої тварини. Не купуйте препарат на собаку з великою кількістю киллограмм в надії заощадити і використовувати 1 піпетку на 2 тварин. Правильно розподілити препарат на декількох тварин дуже складно і швидше за все, закінчиться тим, що одній тварині потрапить дуже багато препарату, а другого недостатньо і препарат не подіє, залишивши Ваше тварина без захисту від паразитів.
- Если на упаковке написано что препарат действует 4 недели, не стоит ждать последнего дня. Это приблизительное срок действия препарата, который может меняться в зависимости от температуры, частоты купания и прочих факторов, к тому же, для вступления в действие нового препарата нужно пару дней. Так что не стоит рисковать и оставлять животное без защиты. Лучше обновить защиту от паразитов заранее указанного срока, дней на 3-5.
- Не делайте профилактику глистов и блох одновременно, так как действующие вещества могут быть не совместимы друг с другом. Сделайте перерыв между ними хотя бы в неделю.