Сибірська кішка. Зміст, догляд, годування.
Коти цієї породи успадкували свій великий розмір і хижість від своїх предків диких лісових і степових котів. Їх зелений колір очей, пензлики на вухах і густа довга шерсть зачаровують своєю красою.
Сибіряки досить швидко всьому навчаються, вони дуже кмітливі і допитливі. Коти відчувають зміни в настрої і уважні до свого господаря. Вимагати багато уваги вони не стануть, швидше за все, вихованці будуть підлаштовуватися під ваш стан. І хоч їх увагу найчастіше належить тільки одній людині, до інших членів сім'ї сибірські коти будуть так само грати і приділяти їм увагу.
Пухнастики дуже віддані, будуть зустрічати вас біля порогу квартири і слідувати за вами по п'ятах. Незважаючи на те, що у них незалежний характер, котам дуже потрібна компанія. Сибіряки охоче подружаться з іншими вихованцями.
Зміст.
У сибірських котів характер наближений до собак. Вони хижаки по своїй природі. Живучи в квартирі, їм необхідні прогулянки на свіжому повітрі пару раз в тиждень. У сибіряків незалежний норов, розвинене почуття території і відмінний інстинкт захисника.
Коти, що живуть в квартирі, не стануть псувати майно. Пухнастики спритні, легко маневрують, хоч і здійснюють пробіжки і стрибки на довгі дистанції під час гри.
Сибярики обожнюють плескатися у воді, можуть грати з водою, що капає з крана. А мити їх – одне задоволення. Ви не ризикуєте бути подряпаним або искусанным цим здорованем.
Догляд.
Кішки відрізняються довгою шерстю, тому їх необхідно вичісувати три рази в тиждень (а кошенят кожен день). А купати пухнастиків треба раз в три місяці. Так само треба стежити за часом перебування улюбленця на сонці, інакше його шерсть може вицвісти.
Необхідно постійно перевіряти стан здоров'я вух, очищувати їх від сірки за допомогою ватних паличок, змочуючи антисептичну м'яким маслом.
Сибірські коти дуже активні, тому необхідно забезпечить їм комфортне перебування в квартирі. У приміщенні, де буде жити ваш пухнастик, буде потрібно встановити гімнастичні снаряди для кота, дерев'яні конструкції, у вигляді планок, що будуть скріплені між собою.
Щоб тварина не потярело інтерес до своїх іграшок, періодично необхідно переміщувати, міняти їх висоту і форму.
Годування.
Раціон годівлі таких пухнастиків повинен складатися в основному з м'яса – яловичина, баранина, курка, індичка і кролятина. М'ясо слід приварити і нарізати невеликими шматочками (жир, прожилки залишають). Гарним доповненням стануть відварні субпродукти, але давати їх слід не частіше, ніж раз на тиждень.
По досягненню літнього віку (після 8 років) не рекомендується давати рибу і будь-які жирні молочні продукти.
Сибірські кішки завжди будуть з вами на рівних, тому і вам слід поважати її особистий простір. Забезпечивши потрібний догляд, обдарувавши котиків турботою, ви зможете насолоджуватися його розумінням і мурчанием. Такі вихованці стануть надійними захисниками, з гідністю підтверджуючи свій хижий характер.
Пухнастики будуть приносити затишок у вашу квартиру, стаючи самим відданим вам і вашій родині.